Čekání ...

14. února 2010 v 21:54 |  Zahrada
Sníh, sníh a stále sníh ... a společně s mrazy je to trvalka, které se na mé zahrádce už asi třetí měsíc opravdu daří. Vím ... má to tak být, je únor ... a únor bílý, pole sílí. VÍM, VÍM to VÍM ... ale už je to dost dlouhé, dlouhatánské. A společně s tím, že se mi hojí nožky (i když to pořád není to, co by mělo být a hned tak asi bohužel nebude - JSEM NETRPĚLIVÁ), a s tím, že se úúúúžasně prodlužuje den, mě svrbí moje zelené ručky, obcházím půl metrem sněhu zaváté záhonky a chtěla bych už něco DĚLAT, bože, něco ostříhat, něco okopat, něco vytrhnout, nad něčím se rozplývat a nad něčím plakat, co zimu, tuhle nekonečnou zimu, nepřežilo .... A samozřejmě, a to především, něco SÁÁÁZET!!!
Vyžebrala jsem si u mého mudra přes nožky vycházky... zase o kousek blíž k normálnimu životu. A při prvním 'výletě' jsem za dvěstě nakoupila semínka, co nám chyběla, při druhém tak za sto kytičky, kterých mám vždy málo .... V Údlické Rašelině jsem pořídilo zeminu na výsev a dopěstování, vymyla vaničky od mletého masa a už MÁM ZASAZENO !!! Zatím papričky, kterým to déle trvá, gazánie, bazalku a salátky, které půjdou do skleníku (potřebovala bych ještě jeden, nějak nám začíná být malý - to asi tím, že maličký je ... škoda, na nový jen tak neušetřím, a foliovník se u nás nevyplatí vzhledem ke stálým vichříkům a větříčkům ...). Semínka se hřejí u topení, potřebují teploučko ...
Za dva týdny přidám kedlubny, kapusty, možná zelí ... a to už se to rozjede. Ředkvičky, řeřicha, roketa ... to se nedá vydržet. Tohle zelený já prostě můžu a musím, tak alespoň poslední dvě dám do truhlíků, aby bylo co na chleba a na rohlíčky a do salátu. Mrzí mě, že jsem nestačila vyrýt pažitku, než jsem odjížděla v prosinci do nemocnice, byl krásný podzim ... a když jsem za pět dní jela domů, bylo všechno pod sněhem a mrzlo (a to podle předpovědi nemělo ani náhodou) a nic už se dohnat nedalo. No nic, máme petrželku, alespoň.
A miláček dokončil kráááásné krmítko, zavěsil na ořech a v sobotu a neděli jsme měli živé video... Sypeme ptáčkům, jak jinak, a že jich tu máme.... Jen nestačim dokupovat slunečnici pro sýkorky a semínka pro ostatní - kosy, hrdličku, straky, sojky, stehlíčky, hejly ... a kdoví, co všechno tu ještě je. I jim by už prospělo trošku teplíčka ... i když si už prozpěvují, jako by to JARO cítili .... a oni ho cítí, už je za rohem ... neee, já vím .... tak za druhým ale určitě. Přijde a my si ho užijem, po té dlouhatááánské zimě, na kterou už nejsme zvyklí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IVA A ALMA IVA A ALMA | E-mail | Web | 15. února 2010 v 14:01 | Reagovat

Jsem velice ráda, že vám Baara přináší radost do života a , že je v pořádku a já se již nemůžu dočkat , až bude po sněhu a já se přijedu nezvaně drze podívat na našeho potomka........ještě nemám vše dořešené a tak se pak ještě ozvu.Zdravím celé osazenstvo s pozdravem Iva a psí tlupa. :-D  :-)

2 Zek Zek | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:19 | Reagovat

no comment:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama