Dlužím Vám medovníček ...

14. února 2010 v 21:23 |  Recepty
Na MMB (mimibazar, pro neznalé ...) se občas rozvlní téma medovníků... Vždycky mě ale odradí práce s pečením medových plátů, spíš s jejich válením a tak. ALE !!! v Tescu mají pláty hotové a podle nás i dobré (nemám ale možnost porovnání s domácími, tak prosím pekařky aby mi prominuly tuto náhražku). V balení jsou čtyři velké obdélníčky, na sobotní či nedělní moučníček tak akurát. Na celý víkend ale v žádném případě nestačí, i když je sladký, sladký, slaďoučký.... Dá se mlsat a umlsávat, dokud se bříško nezačne bouřit (v Robertově případě se začaly bouřit dvě, naštěstí ještě mléčné, stoličky). Kupuji tedy balení dvě, náplň ze Salka na ně tak akurát vystačí.
Pokud Vás honí mlsná - dejte si :
MEDOVNÍČEK LÍNÉ HOSPODYNĚ
Ingredience : 1 balení medových plátů z Tesca, 1 Salko, 1 dobré máslo (já tentokrát použila Heru, která mi zbyla z nákupu na vánoční pečivo), 1 vanilkový nebo dobrý karamelový puding, 250 ml vody, 2 polévkévé lžíce hrubé mouky, ořechy mleté, popřípadě celé půlky na ozdobu jednotlivých porcí.
Postup : Salko (uzavřené !!!) vaříme 2 hodiny, já si ušetřila čas i energii a vařila něco přes hodinu na velmi mírném plameni v papiňáku (už několikrát, je to ověřeno). Necháme vychladnout, plechovku neotevírat v žádném případě teplou. Stejně tak dodržíme dobu vaření, poprvné jsem to trošku zkrátila a nebyl to ten správný karamel... Při chladnutí Salka si připravíme hustý puding, klasicky - jen s poloviční dávkou vody místo mléka, přidáme hrubou mouku a vymícháme hutnou kaši. Mícháme průběžně do vychladnutí. Pro správnou konzistenci krému musí mít všechny suroviny stejnou teplotu. Našleháme máslo, heru, nebo sladký tuk, který máme ověřený (nesráží se), přiléváme Salko, přidáváme malou lžičkou pudingovou kaši, kterou celý krém zjemníme. Z prvního balení plátů potřeme postupně první(můžeme posypat strouhanými ořechy), přiklopíme druhým, potřeme .... Použijeme necelou polovinu krému, je třeba si to přibližně rozvrhnout. Končíme čtvrtým plátem, odložíme. Z druhého balení použiji jen 3 kusy, zbytkem krému potřeme oba zákusky, poslední plát rozdrobíme a obsypáme je zvrchu i po stranách. Já posypu ještě strouhanými ořechy. Necháme v chladu minimálně přes noc, ne v ledničce, tam rychle zatuhne krém a nestačí se vsáknout a provlhčit pláty. V žádném případě zde neplatí přímá úměra času přípravy a času konzumace .... Ale to asi u žádného mňamózního kousku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama