Volání jara ...

13. března 2010 v 9:05 |  Jen tak ...
Jsem nešťastná ... počasí příšerné, málo času, nožky mě pořád trápí .... navíc dlouhá zima a moje dvouměsíční marodění vyčerpalo naší rodinnou kasu neuvěřitelným způsobem (a vrátilo nás do období cca 5 let dozadu, kdy jsem scháněla práci, sice na nemocenský s docela slušným příspěvkem, ale miláček půl roku bez práce ...). Asi nejhorší je ale to počasí .... Předminulý týden už to vypadalo nadějně, fotila jsem, jak krásně odtává sníh den za dnem, pak zase nadílka sněhu a mrazivá rána.... Dneska ráno prozměnu opět zataženo, vítr, polétává sníh s deštěm. Roztává nám sníh na dvoře, kam zatím sluníčko může jen sporadicky, takže ráno klouzačka, odpoledne čvachtáme v několika centimetrech vody. A Baara ... to je děs. Zacákaná až na zádech, je to ještě skákací štěně - ochránit před ní oblečení, boty a sebe vůbec je nadlidský výkon. A utřít jí její megapacky ... o tom ani nemluvím. Sice si v chodbě sedne (naštěstí jsme ještě nevyměnili zátěžový koberec, který jsme dali do zádveří tak na polovinu prostoru a má zadržovat ty první nejhorší stopy), ale utřít si dá jednu packu, pak už se válí a tlapy jsou všude, nejlépe zapřené o moje den vyprané kalhoty nebo bundu (bééééžovééé). Zvyká si, sice s bulením, že musí být nějakou dobu sama za dveřmi, než to z ní opadá. Naštěstí mají berňáci úžasnou samočistící srst, za hodinu má pacinky zase bílé jako sníh. Ale jen na chvíli, než se začne kroutit a pobíhat kolem dveří a chce na čůranou.... Doma už máme loužičky jen opravdu vyjímečně, ráno vydrží až cca do půl páté, takže i noci už jsou čisté. Bobky už ani náhodou .... Je to fajn a výhoda toho, že s ní nemusíme běhat po schodech nebo vláčit výtahem.
Jen otevřu dveře a je venku....

Zpátku k nešťasnému jaru ... podle předpovědi to bude trvat ještě minimálně týden, sice se pomaloučku otepluje, noci ale pořád pod nulou a sníh a déšť... a vítr. Nedá se nic dělat, vítr je tu všudypřítomný, navíc za chvilečku mám promočený jak boty, tak rukavice a urousaný kalhoty i bundu... A jak vypadá Baara, která po naší zahradě lítá jak zběsilá ... to ani nemusím připomínat.

Nejde ani osázet truhlíky do oken, všechno by pomrzlo. Mám připravené macešky, v Baumaxu za 39,-- celý platíčko. Sice ve slevě, ale jsou fajn - světle modré a oranžové... ou jééé ... Do oken mám připravené březové věnečky a pidi srdíčka, ale ani se mi nechce do mytí oken. Minulý víkend, kdy jsem se na ně chystala, přišla taková chumelenice, že se nedalo.... a teď zase prší ... Tan nevím, jsem z toho rozladělá a fak už NEŠŤASTNÁ.

Přesadila jsem alespoň papriky, moc jich nevylezlo, taky se jim do tohodle jara nechce, nějaký kytičky, těch je opravdu málo... a semínka byla čerstvá, zem propařená... Trochu bazalky, už jsem vysala podruhé, majoránka neleze vůbec ... No děs....

Chystám se ojarnit vzhled webu, ale ani to mi nějak nejde přes prsty, když se moji chlapi zase chystají na lyže ... a radují se z toho, že zase PŘIPADALO, to je snad už úchylka.

No nic, po nákupu se na to vrhnu a něco s tím udělám. Ozdobím ta okna, upeču něco dobrého, a vrhnu se na ty stránky....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama