Patchwork ....

18. května 2010 v 16:24 |  Hobby + dekorace ...
Speťulka z Pucíkova šije deku, střapatou (mám touto technikou ušitou letní riflovou taštičku ..) .. A já si vzpomněla na moje díla .... Když jsme se přestěhovali na chalupu, bylo třeba více teplejších věcí, jak na sebe, tak pod sebe (a do sebe .... bože ... jsem téměř abstinent, tak to se mě netýká ...). Robert měl jednu deku hrací, ještě jako mimino, ta už ale částečně vzala za své, a pak tuto na postel. Kostičky miluju, mám spoustu námětů, několik polštářů, chňapek, co odešly jako dárečky ... Patchwork je kráááásný, časově náročný ... mám ho ráda (asi jako většinu ručních prací ... ale ten čas kdyby se dal natáhnout), jen se musím psychicky připravit a jít do boje.
Patchwork
Patchwork I.
Další deka jako taková "švindlpéřovka". Vznikla jako z nouze cnost, když peněženka včetně účtu zely prázdnotou a mě se totálně rozsypala péřová deka a bylo jasné, že pod slabou letní spát nejde. Stála jsem před rozhodnutím, jestli nechat ušít novou, doplněnou ... ale i se sypkem by vyšla na více jak tisíc korun, nebo si koupit s umělým vláknem, a kvalitní deka nestojí o nic míň ....
Ovšem - já syslík syslíkovatý měla doma několik metrů damašku - z MMB za směšnou cenu, a ze stejného zdroje jsem si objednala PES kuličky .... Nastřihla na peřinu, prošila tunýlky, do mikro sáčků připravila tuším 4 dkg kuliček a postupně je vsypávala a každou řadu uzavírala prošitím ...
Práce nekonečná, ruce bolavé .... ale odměnou je mi lehoučká, teplá, krásná švindlpéřovka ...
Švindlpéřovka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 18. května 2010 v 21:24 | Reagovat

Tý jo, Májo, to snad není ani možný, že sis vytvořila takovou peřinku O_O Ta je úžasná, ale teda musela to být strašná práce ;-) Ten patchwork jsem už obdivovala na dvorečku, fakt KRÁÁÁSA, jsi neskutečně šikovná ;-)

2 marushka.z@seznam.cz marushka.z@seznam.cz | Web | 19. května 2010 v 8:50 | Reagovat

[1]: Peťul, děkuju ... To víš, naše generace co si neudělala, to neměla ... obšívala jsem celou rodinu, Burda byla pro mě poklad. Moji starší kluci chodili jak z katalogu, o mně si lidi mysleli, že dostávám věci ze SRN ... jojo, to byla těžká doba, kdo v tom žil, ví svý ... Pa a hodně krásných věcí ať se Ti zadaří ... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama