Listopad 2014

Předvánoční pečení ... ořechoví šneci

27. listopadu 2014 v 13:02 Recepty
Kynuté prostě je prostě u nás stále in … Na plech, šneci, buchty, koláčky … Tento víkend jsem vyzkoušela další variantu na šnečky či roládičky. Určitě zkuste, varianta s ořechy je moc dobrá ..
Ingredience
Těsto : 500 g hladká mouka. 300 ml mléko, 100 g krupicového cukr, 1 ks žloutek, 70 g máslo, 20 g čerstvé droždí, špetka soli, citronová kůra a šťáva (1 velká lžíce) - nemusí být, ale těsto je pak voňavější.
Náplň: 120 g máslo. 100 g moučkový cukr, 2 lžičky skořice, 100 g mleté vlašské ořechy,
Dále budeme potřebovat: 1 ks žloutek na potření

Postupt : Z droždí, lžíce cukru a trochu vody zadělám kvásek, pomoučním a nechám v teple (dávám do pekárny) vykynout. Rozpustím si máslo a klasickým způsobem zadělám těsto. Ochutila jsem ho citronovou kůrou a šťávou troškou skořice … blíže se vánoce a tak nějak mi to prostě nedá … Nechávám vykynout cca hodinu, ke konci ještě těsto trošku "poplácám" - spadne a kyne dál a je pak kyprejší ..….Mezi kynutím si připravím náplň, aby trošku vychladla - zahřeji máslo s cukrem a opět ovlivněná vánoci jsem kromě skořice přidala i lžičku citronové šťávy, rumu a na špičku perníkové koření. Těsto jsem rozdělila na tři díly, rozválela tak na 0,5 cm, potřela ochuceným máslem a bohatě posypala strouhanými ořechy. Lehce jsem je ještě válečkem přitlačila a zamotala do rolády. Nakrájela jsem trojúhelníčky, přenesla na plech. Každý dílek ještě měchačkou uprostřed stlačím tak, aby se roládky po stranách otevřely. Necháme ještě nakynout, potřu vajíčkem a ve vyhřáté troubě na 180°C upeču. Šnečků bylo tak na dva a půl většího plechu. Okraje úžasně zkaramelizují a spolu s ořechu a lehce skořicovou chutí je to opravdu dobrota ...
Pro efekt pocukrováno a za pár hodin zbaštěno …